MŪZIĶI SLAVENĪBAS

Česters Beningtons

česters benningtons

Pilsonība: Amerikānis

Horoskopa zīme: Zivs

Augums: 1.78 m

Dzimis: Fēniksa, Arizona, ASV

Laulātie/Partneri: Samanta Olita (appr. 1996; šķīr. 2005) Talinda Bentlija (appr. 2006; līdz viņa nāvei 2017)

Bērni: Džeimijs, Īzaks, Lilija, Lila, Dravens Sebastians Beningtons, Tailers Lī Beningtons,

Miris: 2017. gada 20. jūlijs

Česters Beningtons bija solists leģendārā rokgrupā ‘Linkin Park’, vislabāk zināms ar savu augsto balsi, kas piesaistīja neskaitāmus grupas fanus. Kas padarīja viņu īpašu bija tas, ka viņš kļuva populārs tikai pēc neskaitāmu izaicinājumu un problēmu pievarēšanas savā jaunībā. Beningtona bērnība bija tālu no perfektas dzīves. Viņa vecāki izšķīrās, kad viņš bija ļoti jauns, un arī kļuva par seksuālās vardarbības upuri. Kā pusaudzis, viņš kļuva atkarīgs no narkotikām, cenšoties tikt galā ar emocionālām ciešanām un strādāja vairākos darbos, lai samaksātu par savu narkotiku atkarību. Viņš bija vientuļš jaunietis un viņam gandrīz nebija neviena drauga. Šī vientulība bija iemesls, kas lēnām radīja viņā kaislību pret mūziku un drīz viņš dibināja savu pirmo grupu ‘Sean Dowdell and His Friends’. Vēlāk viņš pievienojās grupai ‘Grey Daze’. Viņa mūziķa karjera sākās pēc noklausīšanās, kurā tika meklēts solists grupai ‘Linkin Park’. Grupas debijas albums ‘Hybrid Theory’ sniedza viņam tik nepieciešamo un pelnīto atzinību kā vienam no 21. gadsimta viszināmākajām ikonām mūzikā.

Bērnība un agrīnā dzīve

Česters Beningtons piedzima Fēniksā, Arizonā, ASV. Viņa tēvs strādāja par detektīvu, bet viņa māte bija medmāsa. Viņa vecāki izšķīrās, kad viņam bija 11 gadi.

Viņš saņēma pamatizglītību Aironvudas vidusskolā. Bērnībā lietoja narkotikas, sāka izmantot marihuānu, alkoholu, opiju, kokaīnu, metamfetamīnu un LSD.

Kad viņam palika septiņpadsmit gadu, viņš sāka dzīvot ar savu māti. Šajā laika posmā viņa māte pieķēra viņu lietojam narkotikas, pēc kura viņam bija aizliegts iziet ārā no mājas. Lai nopelnītu iztiku, viņš sāka strādāt nepilna laika darbu Burger King restorānā.

Karjera

1993. gadā viņš pievienojās pirmajai mūzikas grupai ‘Sean Dowdell and His Friends?’. Tajā pašā gadā viņi izlaida trīs dziesmu kaseti.

Vēlāk 1993 gadā viņš pievienojās grupai ‘Grey Daze’ un ierakstīja dziesmas ‘’Wake me’’, ‘’Demo in’’ un ‘’No Sun Today’’. Tomēr viņš nebija apmierināts ar to, jo viņam netika dota pienācīga slava. Viņš pameta grupu 1998. gadā.

Vēlāk Beningtons pievienojās grupai ‘Linkin Park’, un 2000. gadā grupa izdeva debijas albumu ’Hybrid Theory’. Albumam bija lieli panākumi. Tas ieņēma 16. vietu ASV Billboard topā un drīz kļuva par gada vispārdotāko albumu.

2003. gadā tika izdots albums ’Meteora’, kurā tika iekļauts singls ‘’Numb’’. Albums nopelnīja tūlītēju pasaules atzinību un pacēlās uz 1. pozīciju ASV un Lielbritānijas topā tūlīt pēc albuma izlaišanas.

2005. gadā viņš nodibināja pats savu rokgrupu ar nosaukumu ‘Dead by Sunrise’, lai izdotu dažas no viņa dziesmām, ko viņš bija sarakstījis, bet kuras nesaskanēja ar ’Linkin Park’ stilu.

2006. gadā viņš tēloja aptiekas klienta – adrenalīna atkarīgā – lomu, amerikāņu asa sižeta filmā ‘’Adrenalīns’’.

Viņa trešais albums ’Minutes to Midnight’’tika izlaists 2007. gadā. Ar vairāk nekā 600,000 pārdotām kopijām pirmajā nedēļā un iegūstot augstu vietu Billboard topā, tas kļuva par vienu no visveiksmīgākajiem albumiem.

2009. gada 13. oktobrī, kā grupas ’Dead by Sunrise’ dalībnieks, viņš izdeva albumu ‘Out of Ashes’. Albums neguva lielus panākumus.

2010. gadā tika izdots ‘Linkin Park’ ceturtais albums, ’A Thousand Suns’, kurā tika izcelta atomkara koncepcija. Albums saņēma pozitīvas atsauksmes.

2010. gada oktobrī viņš parādījās mazā lomā 3D šausmu filmā ‘’Zāģis 3D’’, kuras režisors bija Kevins Greuterts.

2012. gadā tika izdots albums ‘Living Things’, kurš kļuva par vienu no grupas vislabāk pārdotajiem albumiem.

Ievērojamākie darbi

Viņa ieguldījums grupā ‘Linkin Park’ ir ievērojams. No grupas debijas albuma ‘Hybrid Theory’ līdz pat pēdējam izlaistajam albumam ‘Living Things’, viņš aktīvi iesaistījās radošajā procesā. Visi albumi sasniedza augstāko pozīciju Billboard topā un kļuva par bestselleriem.

Albums ‘Hybrid Theory’ tika iekļauts Rokenrola slavas zālē.

Personīgā dzīve

Viņš satikās ar Elku Brendu ar kuru viņiem bija dēls Džeimijs. Vēlāk viņš adoptēja viņas dēlu Īzaku.

1996. gadā viņš apprecējās ar Samantu Mariju Olitu. Pāris tika svētīts ar dēlu Dravenu Sebastianu Beningtonu. Abi izšķīrās 2005. gadā.

Pēc šķiršanās ar sievu, viņš apprecējās ar bijušo Playboy modeli Talindu Annu Bentliju. Pārim bija trīs bērni.

2017. gada 20. jūlijā viņš tika atrasts miris savās mājās. Viņš bija izdarījis pašnāvību. Tika ziņots, ka viņš bija ļoti nomākts pēc viņa drauga Krisa Kornela pašnāvības 2017. gada maijā. Beningtona pašnāvība notika dienā, kad bija jābūt Kornela 53. dzimšanas dienai.