SLAVENĪBAS

Deivids Letermans

deivids letermans

Komiķis Deivids Letermans ir pazīstams ar savu aso humora izjūtu un superpopulāro šovu „Late Night with David Letterman” un „The Late Show”.

Deivida Letermana lielais iznāciens šovbiznesā notika, kad viņš parādījās „The Tonight Show”, ko vadīja Džonijs Karsons. Viņam tūlīt tika piedāvāts vadīt pašam savu šovu. 2014. gadā Letermans paziņoja par savu aiziešanu no televīzijas. Divus gadus vēlāk, viņš paziņoja par saviem plāniem atgriezties, veidojot jaunu šovu, kura pirmizrāde norisināsies Netflix platformā 2018. gadā.

Agrīnā dzīve un karjera

Televīzijas personība un šovu vadītājs Deivids Letermans ir dzimis 1947. gada 12. aprīlī Indianapolisā, ASV. Viņam ir divas māsas – Dženisa un Grečena.

Letermans ir pazīstams ar saviem pašu izsmejošajiem jokiem un cinisko humora izjūtu. Tā palīdzēja viņam radīt kulta statusu un daudz fanu visā pasaulē. Viņš ir iedvesmojis ļoti daudzus komiķus un TV šovu vadītājus, kas sākotnēji arī bijuši viņa fani.

Letermans studēja radio un televīzijas programmā Bola Štata Universitātē, kuru absolvēja 1969. gadā. Viņš Indianapolisā strādāja par radio raidījumu vadītāju, bērnu programmu vadītāju, ziņu un arī laika ziņu vadītāju – būdams šajos amatos, viņa kolēģi un skatītāji jau tolaik pamanīja viņa neparasto humora izjūtu, tomēr ne vienmēr tā tika novērtēta. Reiz viņš sadusmoja savu priekšnieku, laika ziņās stāstot, ka viņš „apsveic” tropisko vētru, kas tika „paaugstināta amatā” par viesuļvētru.

Pirmā lielā veiksme

1975. gadā Letermans pārvācās uz dzīvi Losandželosā, kur rakstīja materiālus slavenām situācijas komēdijām, tajā skaitā „Good Times”. Viņa pirmā lielā veiksme pienāca, kad viņš parādījās „The Tonight Show with Johnny Carson”. Kopš tā laika viņš Karsonu sauc par savu mentoru. 1978. gadā viņš kļuva par regulāru viesi Karsona šovā, un 1980. gadā viņam tika piedāvāts pašam savs šovs – „David Letterman Show”. Šovs ilga tikai trīs mēnešus, taču guva ļoti labas atsauksmes. Tas mudināja kanālu NBC dot jaunajam komiķim iespēju veidot savu vakara šovu.

„Late Night with David Letterman”

Vakara šovs bija ideāli piemērots Letermana neordinārajai humora izjūtai. Šovs ātri vien kļuva populārs jauniešu vidū, jo tas apvienoja tradicionālo sarunu šovu elementus ar viesiem – slavenībām un mūziku.

Šova zināmākās sastāvdaļas ir „The Top Ten List”, „Stupid Pet Tricks” un „Viewer Mail”. Viņš ir arī pazīstams ar saviem parodiju skečiem.

Drīz vien viņš dibināja pats savu ražošanas kompāniju „Worldwide Pants”.

Letermans ir saņēmis vairākas Emmy balvas gan par viņa sarakstītajiem scenārijiem, gan par šovu vadīšanas prasmēm.

Veselības problēmas

2000. gada 14. janvārī fani tika šokēti, uzzinot, ka Letermanam bija jāiziet piecas sirds operācijas. Viņa pirmais pēcoperācijas šovs tika izlaists 2000. gada 21. februārī, kurā piedalījās Redžis Filbins, Džerijs Seinfelds, Robins Viljamss, kā arī astoņi komandas biedri, kas rūpējās par Letermanu, kamēr viņš gulēja slimnīcā.

Karjera

2006. gadā Letermans atjaunoja savu līgumu ar kanālu CBS, tādā veidā atļaujot šovu rādīt šajā kanālā līdz 2010. gadam. 2007. gadā viņš tika ierindots 17. vietā Forbes bagātāko izklaides industrijas pārstāvju topā. Togad viņš nopelnīja aptuveni 40 miljonus dolāru.

Forbes arī atzīmēja viņa uzņēmuma „Worldwide Pants” veiksmi, minot to kā par vienu no viņa varas un bagātības iemesliem. Viņa kompānija ir veidojusi ne tikai Letermana šovu, bet arī tādas veiksmīgas komēdijas kā „Everybody Loves Raymond” un „The Late Late Show with Craig Ferguson”.

2014. gada aprīlī Deivids Letermans paziņoja par saviem plāniem aiziet no televīzijas. Divus gadus vēlāk viņš paziņoja, ka tomēr vēlas atgriezties, piedaloties jaunā sarunu šovā, kurš tiks rādīts Netflix platformā 2018. gadā.

Personīgā dzīve

Letermans ir pazīstams ar savu prasmi labi paslēpt savu romantisko un privāto dzīvi no medijiem. Viņš bija precējies ar Mišelu Kuku no 1969. līdz 1977. gadam. Viņš ir arī saticies ar komiķi Merilu Marko. 80. gadu vidū viņš uzsāka attiecības ar producenti Regīnu Lasko.

2003. gadā Lasko piedzima dēls, kuru nosauca pēc Letermana tēva vārda – Harijs Džozefs Letermans. 2009. gada 19. martā pāris apprecējās privātā ceremonijā. Viņš paziņoja par kāzām 23. marta šovā.

Tikai dažus mēnešus vēlāk viņu attiecības iedragāja krāpšanas skandāls. 2009. gada 1. oktobrī Letermans savā šovā paziņoja, ka viņš tiek vainots krāpšanā. Tajā pašā dienā, Roberts Džo Haldermans, CBS ziņu producents un Letermana asistentes Stefānijas Birkitas dzīvesbiedrs, tika arestēts par mēģinājumu izkrāpt 2 miljonus dolāru no Letermana, draudot atklāt viņa romānu ar Birkitu. 2010. gadā Haldermans tika atzīts par vainīgu un tika ielikts cietumā uz sešiem mēnešiem, taču izgāja brīvībā pēc četriem

Pēc šī skandāla Letermans savā šovā publiski atvainojās savai sievai, kuru bija sāpinājis šīs situācijas dēļ. Pāris joprojām ir kopā. Viņi dzīvo Ņujorkā kopā ar dēlu.