BIZNESMEŅI

Donalds Tramps – Biogrāfija

donalda trampa biogrāfija

Nacionalitāte: amerikāņu

Reliģija: presbiteriānis

Politiskā ideoloģija: republikānis

Dzimis: 1946. gada 14. jūnijā

Dzimšanas vieta: Ņujorka, ASV

Horoskopa zīme: dvīņi


Donalds Džons Tramps ir Amerikas Savienoto Valstu 45. prezidents kopš 2017. gada 20. janvāra. Viņš ir arī veiksmīgs biznesa magnāts un televīzijas personība.

Bērnība un jaunība

Donalds Tramps ir dzimis Ņujorkā, ASV. Viņš ir viens no pieciem bērniem ģimenē.

Viņš mācījās Kew Forest skolā Ņujorkā. 13 gadu vecumā vecāki Trampu nosūtīja uz Ņujorkas Militāro Akadēmiju.

Viņš divus gadus studēja Fordhamas Universitātē, bet vēlāk – Vartonas Finanšu Skolā Pensilvānijas Universitātē, kuru absolvēja 1968. gadā.

Bizness

Tramps pievienojās viņa tēva kompānijai ‘Elizabeth Trump and Son’, kamēr viņš vēl joprojām bija koledžas students. Kompānija ir saistīta ar nekustamajiem īpašumiem.
1971. gadā viņš pārcēlās uz dzīvi Manhetenā, Ņujorkā un iesaisījās vairākos lielos būvniecības projektos. Tajā gadā viņš finalizēja savu pirmo multimiljonu dolāru nekustamā īpašuma darījumu ar Sviftona sādžas pārdošanu.
1985. gadā viņš iegādājās Mar-a-lago īpašumu Palmbīčā, Floridā, un renovēja Barbizona viesnīcu un 100 Central Park South.
1988. gadā viņš iegādājās Plaza Hotel Ņurjokā.
1989. gadā viņš nopirka Boeing 727 lidaparātu floti. Tajā pašā gadā viņš pieņēma nepareizus lēmumus, kas noveda pie tā, ka viņš nespēja atmaksāt parādus, tomēr kaut kādā veidā spēja finansēt sava trešā kazino būvi – 1 miljonu dolāru vērto Taj Mahal. Tomēr viņa pieaugošais parāds noveda viņu līdz bankrotam.
Viņš atguva savu finansiālo stāvokli un slavu 1990. gadā.
1996. gadā viņš ieguva Miss Universe organizācijas īpašumtiesības.
2003. gadā viņš kļuva par National Broadcasting Company (NBC) partneri, tā kļūstot par veiksmīgā realitātes šova ‘The Apprentice’ producentu.
Viņš reklamēja Trampa vārdu daudzos dažādos veidos. Pastāv tādi produkti kā ‘Trump Financial’, ‘Trump Sales and Leasing’, ‘Trump Entrepreneur initiative’, ‘Trump Restaurants’, ‘Go TRUMP’, ‘Donald J. Trump signature collection’ utt. Viņam arī pieder biznesa simulācijas spēle ‘Donald Trump’s Real Estate Tycoon’.

Politiskā karjera

Tramps ir bijis iesaistīts arī politiskajās norisēs. 2000. gada vēlēšanās viņš izrādīja vēlmi kļūt par trešās partijas kandidātu ASV prezidenta amatam. 2004. un 2008. gadā viņš apsvēris domu kļūt par Republikāņu partijas kandidātu prezidenta amatam, savukārt 2006. gadā – par Ņujorkas gubernatoru. Viņš kļuva par Republikāni 2009. adā, lai arī sākotnēji, 2001. gadā, bija piederīgs Demokrātu partijai.

2010 – 2012. gados viņa iesaiste politikā pieauga, kad viņš publiski paziņoja par savu atkārtoto vēlmi kandidēt par ASV prezidentu.

Prezidenta kampaņa

Tramps paziņoja par savu kandidatūru 2015. Gada jūnijā. Viņš ātri vien kļuva par vadošo kandidātu savā partijā un tika formāli nominēts par prezidentu 2016. gada Republikāņu Nacionālajā Konvencijā.

Viņa kampaņas fokuss bija nelegālā imigrācija, noziedzība, terorisms, nacionālais parāds. Viņa kampaņas sauklis “Make America Great Again” bija ļoti piesaistošs ASV iedzīvotājiem.

Lai arī viņa kampaņas taktika saņēma kritiku, tā arī guva milzīgu publicitāti medijos. Kā prezidenta kandidāts, viņš izmantoja populistisku pieeju.

Trampa kampaņa tika saistīta ar dažādām kontroversiālām lietām. Viņš tika vainots seksuālā izmantošanā, kā arī tika kritizēts par vulgāro valodu.

Par spīti negatīvajai publicitātei, viņš guva uzvaru vēlēšanās 2016. gada 8. novembrī.

Personīgā dzīve

1977. gadā Tramps apprecēja Ivanu Zelničkovu, no kuras viņam ir trīs bērni – Donalds juniors, Ivanka un Ēriks. Viņi šķīrās 1992. gadā, kad atklājās, ka Tramps ir krāpis savu sievu ar amerikāņu aktrisi Marlu Meiplsu.
1993. gadā viņš apprecēja Marlu Meiplsu, no kuras viņam ir viens bērns – Tifānija. 1997. gadā viņš pieteica šķiršanos, kas tika finalizēta 1999. gadā.
1997. gada 22. janvārī viņš apprecēja Melāniju Knausu. Viņiem ir dēls Barons Vilijams Tramps.
2005. gada 22. janvārī viņš apprecēja Melāniju Knausu. Viņiem ir dēls Barons Vilijams Tramps.