AKTIERI

Dženifera Anistone

dzenifera anistone biografija

(filmu un seriālu aktrise (1969-  )

  • Dženifere Džoanna Anistone (angļu: Jennifer Joanna Aniston)
  • Nodarbošanās – filmu un seriālu aktrise
  • Dzimusi 1969. gada 11. februārī (49 gadi), Šermanoksa, Kalifornija, ASV
  • Zodiaka zīme – Ūdensvīrs

Kļuvusi slavena pateicoties Reičelas Grīnas lomai seriālā “Draugi” (Friends), kas skatītājus priecēja 10 gadu garumā.

Kas viņa ir?

Anistone ir dzimusi 1969. gada 11. februārī Šermanoksā, KalifornijāASV. Viņa ir seriālu aktiera Džona Anistona un aktrises Nensijas Dovas meita. Ņemot vērā, ka abi viņas vecāki ir aktieri, tas iedrošinājis Anistoni studēt tieši aktiermākslu. Anistone savas skatuves gaitas uzsāka 80. gadu beigās. Pirms filmēšanās populārajā seriālā “Draugi” viņai bijušas vairākas maznozīmīgas lomas dažādās filmās. Arī pēc seriāla noslēdzošās sērijas 2004. gadā Anistone turpina filmēties un ir redzama tādās filmās kā “Šķiršanās amerikāņu stilā” (The Break-Up), “Mārlijs un es” (Marley & Me), “Neciešamie bosi” (Horrible Bosses), kā arī citās galvenokārt komēdijas žanra filmās.

“Draugi”

Pēc vairākām nelielām lomām filmās un seriālos, Anistone iekaroja Holivudu ar Reičelas Grīnas lomu NBC seriālā “Draugi”. Šis seriāls ieguva milzu popularitāti, kā iespaidā Anistones matu sakārtojums seriālā tika nosaukts par “The Rachel”. Šajā seriālā viņa filmējusies visas tā 10 sezonas, turklāt par katru no pēdējo trīs sezonu epizodēm nopelnot $1 miljonu. Šajā laikā Anistone ir ieguvusi gan Golden Globe, gan Emmy Award.

Aktrises karjera

Anistone filmējusies arī vairākās citās filmās. Piemēram, filmā “Laba meitene” (The Good Girl), kā arī – “Visvarenais Brūss” (Bruce Almighty), filmējoties kopā ar aktieri Džimu Keriju. Vēlāk pēc 2004. gada kopā ar Benu Stilleru filmā “Pollija ir klāt” (Along Came Polly), kā arī filmās “No sliedēm” (Derailed), “Klīst baumas, ka… ” (Rumor Has It…). 2006. gadā savu aktrises karjeru turpināja “Bagātie draugi” (Friends with Money), kas tika izrādīta Kannās, un romantiskajā komēdijā “Šķiršanās amerikāņu stilā” (The Break-Up).

2008. gadā Anistone kopā ar Ovenu Vilsonu filmējās “Mārlijs un es” (Marley & Me). Šīs filmas ienākumi Ziemassvētkos no biļešu tirdzniecības vien pārsniedza $14 miljonus. Viņas nākamā filma “Viņš nav tevī ieķēries” (He’s Just Not That into You), savu pirmizrādi piedzīvoja 2009. gada februārī, tās ienākumi bija $27.5 miljoni. Kamēr filma saņēmusi dažādas atsauksmes, Anistones aktierspēle saņēmusi kritiku.

Anistone turpināja darbu pie filmēšanās komēdiju un romantisku komēdiju žanra filmās. 2011. gadā filmējāsNeciešamie bosi” (Horrible Bosses) kopā ar Kolinu Farelu un Džeisonu Batemanu, un Džeisonu Sudeiki. 2013. gadā kopā ar Sudeiki viņa filmējās arī filmā “Milleru ģimenīte” (We’re the Millers), savukārt 2014. gadā –  “Neciešamie bosi 2” (Horrible Bosses 2) un drāmā “Cake”, par ko saņēma Golden Globes nomināciju.

Personiskā dzīve

2000. gadā Anistone apprecējās ar aktieri Bredu Pitu. Savukārt 2006. gadā pāris izšķīrās. Tam sekoja liela mediju interese un spekulācijas par to, ka aktierim bijusi dēka ar aktrisi Andželinu Džoliju. Vēlāk Anistonei bijušas romantiskas attiecības ar Vincu Vonsu no filmas “Šķiršanās amerikāņu stilā” (The Break-Up), mūziķi Džonu Meijeru, kā arī Džeisonu Sudeiki.

2012. gada augustā Anistone paziņoja par saderināšanos ar amerikāņu aktieri un producentu Džastinu Terū, kurš atpazīstams pēc piedalīšanās vairākās komēdijfilmās, kurās filmējusies arī Anistone. 2015. gada augustā pāris apprecējās privātā kāzu ceremonijā, kas notika viņu mājās.

2012. gada februārī pāris paziņoja, ka jau no 2017. gada beigām ir pašķīrušies. Pāris esot izvēlējies nākt klajā ar šādu paziņojumu, lai izvairītos no iespējamām mediju spekulācijām, paziņojot, ka “abi joprojām ir labākie draugi, lai gan izlēmuši katrs iet savu ceļu, viņi vēlas saglabāt savu draudzību”.