MŪZIĶI

Elija Goldinga – Biogrāfija

ellija goldinga biogrāfija

Elēna Džeina „Elija” Goldinga, dzimusi 1986. gada 30. decembrī, ir angļu dziedātāja un dziesmu autore. Viņas muzikālā karjera sākās, kad viņa satika producentus Starsmith un Frankmusic, un vēlāk viņu ievēroja Džeimijs Lilivaits, kas kļuva par viņas menedžeri. Pēc tam, kad viņa 2009. gadā parakstīja līgumu ar Polydor Records, Goldinga izlaida savu debijas albumu „An Introduction to Ellie Goulding”.

2010. gadā viņa ieguva 1. vietu BBC ikgadējā „Sound of” aptaujā un ieguva „Critics’ Choice Award” Brit Awards balvu pasniegšanas ceremonijā. Viņa izlaida savu debijas studijas albumu „Lights” 2010. gadā, tas ieguva 1. vietu Lielbritānijas albumu topā un tam tika pārdotas vairāk nekā 850 000 kopijas. Viņas kaverversija Eltona Džona dziesmai „Your Song” nokļuva topa 2. vietā 2010. gadā, bet 2011. gada 29. aprīlī viņa šo dziesmu izpildīja Prinča Viljama un Ketrīnas Mildtones kāzu ceremonijā Bakingemas pilī.

Goldingas otrais studijas albums „Halcyon” tika izdots 2012. gada oktobrī. Tas ieguva 2. vietu Lielbritānijas albumu topā, bet pēc 65 nedēļām ieguva 1. vietu.

„Halcyon Days”, papildināta „Halcyon” versija, tika izdota 2013. gada 23. augustā. Tajā tika iekļauti jauni singli, tajā skaitā „Burn”. 2014. gada Brit Awards viņa ieguva balvu nominācijā „British Female Solo Artist”.

Goldingas trešais studijas albums „Delirium” tika izdots 2015. gada 6. novembrī. „On My Mind” bija albuma galvenais singls.

  1. gada decembrī viņa saņēma savu pirmo Grammy nomināciju par savu singlu „Love Me Like You Do”.

Bērnība

Elēna Džeina Goldinga dzimusi 1986. gada 30. decembrī Herefordā, bet augusi Lionšalā. Viņai ir brālis un divas māsas. Kad Elijai bija 5 gadi, viņas vecāki izšķīrās. 9 gadu vecumā viņa sāka spēlēt klarneti un 14 gadu vecumā sāka mācīties spēlēt ģitāru. 15 gadu vecumā Goldinga sāka rakstīt dziesmas, kā arī piedalījās dziesmu konkursā savā skolā, kurā uzvarēja.

Goldinga studēja Kentas Universitātē, kur viņu universitātes talantu konkursā pamanīja Džeimijs Lilivaits no Turn First Artists aģentūras. Pēc tam, kad Elija veiksmīgi parādīja sevi aģentūras vadītājai Sārai Stennetai, viņai lika pamest universitāti un viņu izmitināja Rietumlondonas mājoklī. Lilivaits kļuva par viņas menedžeri un iepazīstināja ar producentu Starsmith, kas kļuva par viņas galveno sadarbības partneri.

Daiļrade un ietekmes

Goldingai ir soprāna balss, un viņa spēj dziedāt 3,5 oktāvu diapazonā. Viņa ir slavena ar savu gaisīgo toni, vibrato un emocionālo dziedāšanu.

Goldinga par savām ietekmēm uzskata Džoni Mitčelu, Keitu Bušu un Bjorku, kā arī tādus mūsdienu māksliniekus kā Eimiju Vainhausu, Keitiju Periju, Lady Gagu, Beyonce, Teilori Sviftu, Bon Iver un Riannu.

Goldingas muzikālais stils ir ticis salīdzināts ar Keitu Našu, Lykki Lī un Treisiju Tornu.

Goldingas daiļrade apvieno dažādu mūzikas žanru elementus – indie, pops, sintpops, folktronika un indietronika.

Personīgā dzīve

Elija Goldinga piekopj veselīgu dzīvesveidu. Viņas lielākais hobijs ir skriešana. Viņa ir vegāne.

Goldingas labākā draudzene ir viņas personīgā asistente Hanna Sjūzena Lova. Goldinga savu dziesmu „Army” veltīja Lovai.