BIZNESMEŅI

Hilarija Klintone – Biogrāfija

hilarija klintone biogrāfija

Dzimusi 1947. gada 26. oktobrī

Dzimšanas vieta: Čikāga, ASV

Horoskopa zīme: Skorpions

Izglītība un karjera

Hilarija Klintone (dz. Hilarija Daiena Rodema) apmeklēja Veleslijas Koledžu, kur viņa aktīvi darbojās pašpārvaldē un tika ievēlēta par klases prezidenti 1969. gadā. Pēc tam viņa studēja Jēlas Universitātē, kur viņa satika Bilu Klintonu.

Klintone strādāja dažādos darbos vasaras laikā kā koledžas studente. 1971. gadā viņa devās uz Vašingtonu, lai strādātu ASV senatora apakškomitejā. 1972. gadā viņa strādāja pie demokrātu prezidenta amata kandidāta Džordža Makgoverna kampaņas.

1974. gada pavasarī Rodema konsultēja Tiesu komitejas Pārstāvju palātu Votergeitas Skandāla laikā.

Pēc tam, kad prezidents Ričards Niksons beidza savu darbību, viņa kļuva par fakultātes biedri Arkanzasas Universitātē, kur mācīja arī viņas kursa biedrs un draugs Bils Klintons.

Pirmā lēdija

1992. gadā, Bila Klintone prezidenta kampaņas laikā, Hilarija bija dinamiska un vērtīga partnere savam vīram, un kā prezidents, viņš viņu iecēla vadīt nacionālo veselības reformu (1993). Tomēr šis plāns nepiedzīvoja dienas gaismu un tika atcelts 1994. gada septembrī.

Šajā laikā viņa un viņas vīrs investēja Vaitvoteras nekustamā īpašuma projektā. Projekta banka bankrotēja, kas valdībai izmaksāja 73 miljonus dolāru.

1998. gadā Balto Namu piemeklēja Monikas Levinskas seksa skandāls. Lai arī Klintone publiski atbalstīja savu vīru, viņa apsvēra iespēju šķirt laulību.

Kandidatūra uz prezidenta amatu

2014. gada jūnijā Klintone izlaida grāmatu – memurāru „Hard Choices” (izdevniecība Simon & Schuster), kas nokļuva New York Times bestselleru topa 1. vietā. 2015. gada martā Klintone saskārās ar kritiku, kad tika atklāts, ka viņa izmantojusi personīgo e-pastu darba vajadzībām, kad viņa bija valsts sekretāre. Preses konferencē, kas norisinājās Apvienotajās Nācijās, kurā tika runāts par dzimumu līdztiesību un politisko situāciju Irānā, Klintone apgalvoja, ka izmantoja personīgo e-pastu ērtības dēļ, un tas viņai ticis atļauts.

Pēc ilgstošām spekulācijām, vai Klintone piedalīsies prezidenta vēlēšanās, viņas plāni tika publiskoti 2015. gada pavasarī. 12. aprīlī Klintones kampaņas priekšsēdētājs Džons D. Podesta caur e-pastu paziņoja, ka bijusī valsts sekretāre piedalīsies cīņā par prezidenta amatu 2016. gada vēlēšanās. Tas uzreiz tika turpināts ar interneta kampaņas klipu, kurā Klintone pati paziņoja par savu lēmumu.