MŪZIĶI SLAVENĪBAS

Lady Gaga – Biogrāfija

lady gaga biogrāfija

Lady Gaga

Īstajā vārdā Stefānija Džoanna Andželīna Džermanota, dzimusi 1986. gada 28. martā Ņujorkā.

Viņa studēja Ņujorkas Universitātes Tiša Māksas skolā, taču to pameta. Viņas debijas albums The Fame bija ļoti veiksmīgs, un singls „Poker Face” ierindojās topu augšgalā gandrīz visās kategorijās, gandrīz visās valstīs. Lady Gaga turpmāk saņēmusi atzinību arī par pārējiem darbiem, tajā skaitā arī sadarbību ar Toniju Benetu, kā arī viņas dalību seriālā American Horror Story, par ko viņa ieguva Golden Globe balvu.

Agrīnā dzīve

Stefānija Džoanna Andželīna Džermanota piedzima 1986. gada 28. martā, Ņujorkā. Viņas vecākus sauc Sintija un Džozefs. Pašlaik zināma kā Lady Gaga (šis pseidonīms radies, iespaidojoties no grupas Queen dziesmas Radio Ga Ga), viņa ir kļuvusi par internacionālu popzvaigzni.

Gaga iemācījās spēlēt klavieres 4 gadu vecumā. 11 gadu vecumā viņa tika pieņemta Ņujorkas Džuljarda skolā, taču tā vietā viņa apmeklēja privātu katoļu skolu. Viņa uzrakstīja savu pirmo dziesmu 13 gadu vecumā, un pirmo reizi uzstājās Ņujorkas naktsklubā 14 gadu vecumā.

Dažus gadus vēlāk Gaga ieguva vietu Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolā – viņa bija viena no 20 studentiem pasaulē, kas saņēma šādu agrīnu apstiprinājumu. Tajā viņa studēja mūziku un pilnveidoja dziesmu rakstīšanas prasmi. Vēlāk viņa universitāti pameta, lai pievērstos mākslas radīšanai. Lai nodrošinātu sevi, viņa strādāja trijos darbos, tajā skaitā arī par go-go dejotāju.

Profesionālā debija

2005. gadā Lady Gaga parakstīja sadarbības līgumu ar Def Jam Records, taču līgums tika pārtraukts pāris mēnešus vēlāk. Šī iemesla dēļ dziedātāja organizēja savus koncertus pati. Viņa uzstājās Ņujorkas klubos, kā arī sadarbojās ar dažādām rokgrupām.

2007. gadā, būdama 20 gadus veca, Gaga uzsāka strādāt ar Interscope Records kā dziesmu autore citiem māksliniekiem, tajā skaitā Britnijai Spīrsai, New Kids on the Block un The Pussycat Dolls. R&B dziedātājs Akon atklāja Gagu, kad viņa uzstājās burleska šovā, ko viņa pati iestudēja, ar nosaukumu „Lady Gaga and the Starlight Revue”. Akon piesaistīja viņu savai mūzikas izdevniecībai Kon Live. 2007. un 2008. gadā Gaga ierakstīja savu debijas albumu The Fame. Ieraksts saņēma pozitīvas atsauksmes no kritiķiem. Lady Gaga pamazām kļuva zināma visā pasaulē.

Komerciālā veiksme

Lady Gaga debijas singls „Just Dance” tika izdots 2008. gada sākumā, un guva plašu atzinību. Dziesma tika nominēta Grammy balvai kā labākā deju mūzikas dziesma. Viņa neguva balvu, taču iekļuva vairāku topu 1. vietā. Otrais singls no albuma – „Poker Face” – sniedza viņai vēl lielākus panākumus. Dziesma ierindojās topu 1. vietā gandrīz visās valstīs pasaulē.

Vēlāk 2008. gadā Lady Gaga uzstājās kā iesildītāja grupai New Kids on the Block. Viņa sadarbojās ar grupu dziesmā „Big Girl Now”. Tajā pašā gadā Gaga izdeva albumu The Fame Monster, kam sekoja 2011. gadā izdotais Born This Way. 2013. gadā Lagy Gaga izdeva albumu Artpop. Šis albums neguva tik lielus panākumus, kā pārējie.

Super Bowl uzstāšanās

2016. gadā Lady Gaga izpildīja valsts himnu Super Bowl 50 futbola spēlē, un tajā pašā gadā uzstājās arī Super Bowl puslaika šovā. Viņa uzsāka savu uzstāšanos uz NRG stadiona jumta, dziedot fragmentus no „God Bless America” un „This Land is Your Land”. Viņas puslaika šovs sastāvēja no tādām dziesmām kā „Edge of Glory”, „Bad Romance”, „Poker Face”, „Born This Way”, „Telephone”, „Just Dance”, kā arī „Million Reasons” no viņas pēdējā abuma Joanne.

Personīgā dzīve

2015. gada Valentīndienā Lady Gaga saderinājās ar Chicago Fire aktieri Teiloru Kinniju. Pēc pieciem kopā būšanas gadiem, 2016. gada jūlijā tika paziņots, ka saderināšanās tika atcelta un pāris šķīrās.