AKTIERI SLAVENĪBAS

Megana Mārkla

megana mārkla biogrāfija

(1981 – )

Megana Mārkla (angļu val.: Rachel Meghan Markle) kļuva atpazīstama pateicoties lomai amerikāņu seriālā “Suits”, bet šobrīd jau plašāk pasaulei pazīstama kā prinča Harija līgava.

Kas ir Megana Mārkla?

Dzimusi 1981. gada 4. augustā, Losandželosā, Kalifornijā. Viņa savu karjeru uzsāka kā aktrise nelielās lomās vairākos ASV televīzijas seriālos, tomēr patiesu atpazīstamību ieguvusi pateicoties Reičelas Zeinas lomai ASV seriālā “Suits”. 2016. gadā atklājot savas attiecības ar Lielbritānijas princi Hariju, Mārkla iekļuva neskaitāmos ārvalstu mediju ziņu virsrakstos. Tāpat Mārkla atpazīstama kā cilvēktiesību aktīviste un Mārkla no 2014. gada līdz 2017. gadam galvenā redaktore un autore dzīvesstila blogam “The Tig.

Attiecības ar princi Hariju

2016. gadā publiski tika atklāts, ka Mārklai jau kādu laiku ir nopietnas attiecības ar Lielbritānijas princi Hariju, kas sabiedrībā izraisīja vispārēju rezonansi. Abi esot pirmo reizi satikušies Toronto, kur norit seriāla “Suits” filmēšana, savukārt Harijs bija ieradies Toronto, lai veicinātu atbalstu 2017. gadā paredzētajam paraolimpisko spēļu līdziniekam „Invictus Games”. Tam sekoja neskaitāmas spekulācijas par pāra kopīgo atrašanās un uzturēšanās vietu, tādējādi Mārklai kļūstot par visvairāk meklētāko aktrisi “Google” 2016. gadā. Vienlaikus fanu uzmācība bija iemesls, kāpēc Kensingtonas pils ne tikai oficiāli paziņoja par abu attiecībām, bet arī vienlaikus aicināja ievērot privātumu. Prinča pārstāvji norādīja, ka princis ir noraizējies par Meganas drošību, ņemot vērā milzīgo sabiedrības interesi. Mārkla šajā laikā ir tikusi pakļauta terorizēšanas vilnim, kas tostarp bijis ļoti publiski, izsakot rasistiskus zemtekstus rakstos mediju portālos un sociālajos tīklos, kā arī interneta vietņu komentāros.

2016. gada 27. novembrī Mārkla un princis Harijs oficiāli paziņoja par saderināšanos. Princis Viljams un Kembridžas hercogiene Ketrīna apsveikumā norādīja: “Tas ir bijis lieliski iepazīties ar Meganu un redzēt, cik laimīgi viņi ir abi kopā.”

Dažas nedēļas vēlāk britu karaļnams paziņoja, ka karaliskās kāzas notiks 2018. gada 19. maijā Svēta Džordža kapelā Vindzoras pilī. Šīs ziņas tika paziņotas īsi pēc tam, kad “Google” paziņoja, ka Mārkla jau otro gadu pēc kārtas ir kļuvusi par vismeklētāko aktrisi.

2018. gada janvārī tika apstiprināts, ka Mārkla, ievērojot karaliskās ģimenes tradīcijas, vairs neuzturēs personisku kontu sociālajos tīklos. Mārkla arī norādīja, ka ir pateicīga ikvienam, kas vairākus gadus ir sekojuši viņas aktivitātēm.

Agrīnā dzīve un karjera

Kad Mārklai bija 11 gadi, viņa uzrakstīja vēstuli vairākiem atpazīstamiem cilvēkiem, tostarp toreizējai pirmajai lēdijai Hilarijai Klintonei, norādot uz nekorektu TV reklāmu, tādējādi jau tad iestājoties par dzimumu līdztiesību, ko viņa dara joprojām. 2003. gadā viņa absolvēja “Northwestern University School of Communication, apgūstot aktiermākslu un starptautiskās attiecības.

2002. gadā Mārkla uzsāka filmēšanos dažādos TV seriālos. Viņa karjeras laikā filmējusies tādos seriālos kā “General Hospital”, “CSI: Miami”, “90210”. Piedalījusies filmās – “Horrible Bosses”, “Remember Me”, “Get Him to the Greek” u.c.

Loma seriālā “Suits”

2011. gadā Mārkla pēc ilgāka pārtraukuma uzsāka filmēšanos, tēlojot jurista palīdzi Reičelu Zeinu amerikāņu TV seriālā “Suits”. Seriāla darbība norit Manhetenas vadošajā advokātu birojā, kur atjautīgā Reičela Zeina strādā, lai piepildītu savu sapni un kļūtu par advokātu. Seriāls ātri kļuva skatītāju iemīļots un populārs ASV, 2017. gadā uzsākot jau septīto tā sezonu. Tomēr vienlaikus ar paziņojumu par Mārklas un prinča Harija saderināšanos, seriāla producenti paziņoja, ka Mārkla filmēšanos seriālā neturpinās.

Personiskā dzīve

Mārklai bija ilgstošas attiecības ar aktieri un producentu Trevoru Engelsonu, 2011. gadā pāris arī apprecējās. Savukārt divus gadus vēlāk laulība tika šķirta.

Mārklai ir vairākas kaislības, tostarp joga (sekojot savas mātes pēdām, jo viņas mamma strādā par jogas pasniedzēju), kaligrāfija un ēdiena gatavošanu. Tāpat viņa rakstījusi vairākus rakstus žurnālam “Elle UK” un bijusi galvenā redaktore dzīvesstila blogam  “The Tig”. Mārkla ir arī aktīva cilvēktiesību, īpaši sieviešu tiesību aizstāve.